افزایش اختلاف طبقاتی در آمریکا

هر چند که متوسط درآمد خانوارهای آمریکایی برای سومین سال متوالی رشد نموده اما اختلاف بین درآمد خانوارهای مختلف افزایش یافته است.

افزایش اختلاف طبقاتی در آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مرکز سرشماری آمریکا اعلام نمود متوسط درآمد خانوارهای آمریکایی به بالاترین سطح خود از سال 1967 رسیده است و با 1.8 درصد افزایش در سطح 61 هزار و 400 دلار قرار گرفته است. جاناتان روث باوم- مدیر بخش درآمدی مرکز سرشماری آمریکا گفت: سال 2017 بالاترین سطح ثبت گردیده از نظر متوسط درآمد خانوارهای آمریکایی از سال 1976 بدین سو است.

با این حال در شرایطی که درآمد خانوارهای سفیدپوست با 2.6 درصد افزایش به 68 هزار و 145 دلار و خانوارهای اسپانیایی تبار با 3.7 درصد افزایش به 50 هزار و 486 دلار رسیده است، متوسط درآمد خانوارهای سیاه پوست با 0.2 درصد کاهش به 40 هزار و 258 دلار رسیده است.

به گفته این گزارش، شمار جمعیت فقیر در آمریکا از 12.7 درصد به 12.3 درصد کاهش یافته است. الیز گولد- کارشناس موسسه سیاست گذاری اقتصادی واشنگتن گفت: در شرایطی که کاهش فقر و افزایش درامد همان چیزی است که باید انجام گردد، برای بسیاری از خانوارها این افزایش درآمد چندان محسوس نبوده ست.

بنابر نتایج این سرشماری، خط فقر برای یک خانوار چهار نفره در آمریکا معادل 24 هزار و 855 دلار در سال بوده است. اقتصاد آمریکا در سال 2017 موفق شد 2.2 میلیون شغل ایجاد کند و نرخ بیکاری به 4.1 درصد کاهش یافت. با تداوم این روند در امسال نرخ بیکاری به 3.9 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش اختلاف طبقاتی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اختلاف طبقاتی در آمریکا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید