نجات قریب به 10 هزار قطعه ماهی گرفتار گردیده در یک آبگیر کوچک

به گزارش خبرنگاران، محسن جعفری نژاد بسطامی در رابطه با جزئیات خبر، اضافه نمود: با کاهش دبی آب رودخانه بشار در قسمت هایی از مسیر پل مختار تا محدوه نزدیک به پلیس راه یاسوج-اصفهان، تعداد زیادی ماهی به همراه سایر آبزیان در آبگیرهای کوچکی گرفتار گردیده بودند.

نجات قریب به 10 هزار قطعه ماهی گرفتار گردیده در یک آبگیر کوچک

جعفری نژاد به کوشش کارشناسان اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان و جامعه محلی در نجات این ماهی ها از مرگ حتمی اشاره نمود و گفت: با کوشش کارشناسان حفاظت محیط زیست استان و افراد دوستدار محیط زیست محلی، قریب به 10 هزار قطعه ماهی گرفتارگردیده بوسیله ماشین مخصوص حمل آبزیان نجات و کمی پایین تر در محدوده رودخانه رهاسازی شدند.

وی کم شدن دبی آب رودخانه بشار را ناشی از کم بارشی های سالهای اخیر، برداشت های بی رویه و غیر اصولی بهره برداران حاشیه بشار و ایجاد بندهای انحرافی در مسیر رودخانه دانست و بیان داشت: خلاء های نظارتی گذشته در زمان نشاء و کشت محصولات آب بر حاشیه رودخانه باعث ورود خسارات اینچنینی به بشار گردیده است.

مدیرکل محیط زیست استان بر رعایت و تعریف حق آبه ها براساس وضع موجود تاکید داشت و گفت: برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاق هایی برای سالهای آینده، احتیاج است که حق آبه کشاورزان حاشیه رودخانه و تمامی کسانی که به نحوی از آب رودخانه استفاده می نمایند طوری تعریف گردد که هم بهره بردار استفاده کند و هم به آبزیان آسیبی نرسد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نجات قریب به 10 هزار قطعه ماهی گرفتار گردیده در یک آبگیر کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات قریب به 10 هزار قطعه ماهی گرفتار گردیده در یک آبگیر کوچک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید