مونسان: طرح تعطیلی زمستانی مدارس باعث رونق گردشگری در استان های جنوبی می گردد

معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلی زمستانی مدارس باعث رونق گردشگری در استان های جنوبی می گردد، از آماده بودن زیرساخت های گردشگری برای اجرای این طرح اطلاع داد .

مونسان: طرح تعطیلی زمستانی مدارس باعث رونق گردشگری در استان های جنوبی می گردد

علی اصغر مونسان درباره آخرین تغییرات طرح تعطیلات زمستانی مدارس، گفت: به منظور عملیاتی شدن تعطیلات زمستانی مقرر شد مدارس در این طرح پنج روز تعطیل باشند که با احتساب پنجشنبه و جمعه این تعطیلات در یک هفته خلاصه می گردد.

او در پاسخ به این که آیا تعطیلی دانش آموزان با وجود تعطیل نبودن والدین کارمند آنها می تواند راهکاری برای رونق گردشگری باشد، شرح داد: برای اجرای طرح تعطیلی زمستانی کارمندان، باید مراحل بسیاری طی گردد به همین دلیل این تعطیلات فقط برای مدارس در نظر گرفته شد. کارمندان دولت می توانند برای سفر از مرخصی های خود استفاده نمایند و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در صورتی که بتوانیم تعطیلات زمستانی دانش آموزان را عملیاتی کنیم گامی بزرگ در رونق گردشگری استان های جنوبی برداشته ایم، اضافه کرد: ایجاد زیرساخت های گردشگری در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته و در مناطقی که زیرساخت های لازم موجود نیست از گسترش بوم گردی برای جذب گردشگر استفاده می گردد.

مونسان در پاسخ به اینکه آیا جاده، راه و مراکز اقامتی برای اجرای طرح تعطیلات زمستانی آماده هستند، اعلام کرد: در ایام عید که زمان پیک سفر است احتیاج مسافران در حوزه راه، جاده، خطوط حمل و نقل هوایی، ریلی و...فراهم می گردد این درحالی است که در تعطیلات زمستانی تعداد مسافران از ایام نوروز بیشتر نیست.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس در رونق گردشگری نقش پررنگی دارد، تاکید نمود: با اجرای این طرح اوجی دیگر مانند ایام عید در صنعت گردشگری استان های جنوبی کشور ایجاد می گردد زیرا نیمه دوم سال شرایط این استان ها از نظر دمای هوا و... مطلوب می گردد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی

به "مونسان: طرح تعطیلی زمستانی مدارس باعث رونق گردشگری در استان های جنوبی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان: طرح تعطیلی زمستانی مدارس باعث رونق گردشگری در استان های جنوبی می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید